Mutluluklara sebep olmak

 IMG_1574

Bugün kocaman mutluluklara sebep olmuş olabiliriz:))  yaklaşık 15 gün önce instagramdan bir mesaj aldık. Velilerimle iletişim kurduğumuz whatsapp grubundan hemen şöyle bir yapabilir miyiz, yapamaz mıyız görüşmeleri ile sağolsun canım velilerim “seve seve” dediler. Hemen velilerim ile sınıfımızda güzel bir çalışma yaptık ve Mardin’e çocuk kitapları gönderdik. 

* Bazı öğrencilerim evlerinde artık kullanmadığı sağlam kitapları (çocuklar kullanmadıkları kitapları aileleri ile seçtiler, komşulardan buldular, getirdiler:)

* Bazı öğrencilerim paralarını 

* Hatta bazıları hem kitaplarını hem paralarını getirdiler.

Bir velim sınıftan gidecek koli için kargoyu ayarladı, bir yayınevi ile görüştü ve kargomuzun bir kısmı bugün Mardin’e ulaştı.(bir kısmıda yolda, hatta başka bir kısmıda Gazianep’e başka bir sınıfa gidiyor)

Nakit paralarla da internetten temiz ve yeni kitap sipariş ettik.

Aslında destek fotoğraflarını paylaşmayı pek sevmem. Fakat yapabileceğimiz şeylere örnek olmak istedik. Burada çocuklar bir çok imkana sahipler, çocuklarımıza paylaşmayı ve yardımlaşmayı böyle çalışmalarla öğretebiliriz bundan güzel değerler eğitimi olabilir mi:) 

Tuğba ÖZDİNÇ 26.02.2016

Bu yazı Uygulamalarım kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.