Pezzettino

En en en sevdiğim kitaplardan biridir Pezzettino… En sevdiğim yazarlardan biri de Leo Lionni… Ama Pezzettino bir başka:)) Bu kitabın içinde ne ararsan var. Yaratıcılık, arkadaşlık, kendine güven, sorgulama, pes etmeme… Noktalar uzar gider. Biz de bugün Pezzettino’yu okuduk.

Çocuklarla kitabı kim yazmış, hangi yayınevinden çıkmış, hatta türkçeye kim çevirmiş konuştuktan sonra bir güzel okuduk. Sonrasında dikkat çalışmamız, soru sormalar, cevap vermeler, sorgulamalar…

Sonrasında sanat etkinliğimiz. Pezzettino onların köyüne gittiğinde kimnlerle karşılaştı derseniz, işte etkinlikleri ve cevapları:))

Pezzettino kim, ne derseniz, tanıştırayım kendini arayan o turuncu kare :))

pezzettino pezzettino1 pezzettino5 pezzettino4 pezzettino3 pezzettino2

PEZZETTINO

LEO LIONNI

Eksikliklerimizdir bizi biz yapan!

Pezzettino, herkesin kocaman olduğu ve cesaret isteyen, harika işler yaptığı bir dünyada yaşar. Küçüktür, bir “parçacık”tır yalnızca. “Herhalde bir başkasının parçasıyım, bir başkasına ait olmalıyım” diye düşünür ve bir gün, kime ait olduğunu öğrenmek için yola düşer.
Küçük bir çocuğun, büyük insanların dünyasındaki bütün özlemlerini derinden kavrayan bir öykü. (http://www.elmayayinevi.com/pezzettino-5-7-yas-anasinifi-1-sinif–urun67.html)

Bugünün Planı aşağıdaki linktedir, severseniz, beğenirseniz, size uygun olursa güle güle kullanınız…:))

https://drive.google.com/file/d/0B0KkeX5q4c2MUTlRczRHVHdjYlE/view?usp=sharing 

Bu yazı Okuduğum Kitaplar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.