Çok Hayal Kuran Çocuk

bilyekitapRemzi kitap evinde gezerken bir kitap gördüm, yeni çıkmıştı. Hayaller, bulutlar, çocuk, en sevdiğim şeylerden:)) Aldım, sınıfımda okumak ve etkinliklerle bütünleştirmek için uygun zamanı bekledim. O gün bugünmüş, o mevsim bu mevsimmiş:)

Bu hafta çoğu etkinliğimizi ilkbahar ile bütünleştirdik, tamamladık. Bugün de çocuklar geldiklerinde misket dolu bir kutu ile karşıladım onları… Merhaba saatinde kutuyu açmadan bol bol salladım. Kutunun içinde neler olabileceğini tahmin etmelerini istedim. Kutunun içinde neler olabilir, ne sesi olabilir, hangi ses benziyor, neyden yapılmış olabilir, gibi açık uçlu sorularla düşünmelerini istedim. En sonunda da misketleri inceledik.bilye1

bilye2Çocuklar serbest zamanda oynarlarken yanıma 3-5 çağırdım. Her çocuk kendi bulutunu çizdi ve kesti. (Çocukların etkinliklerinde kendi hayal gücü ve bu hayl gücü ile çıkardıkları ürünlerini kullanmaya bayılıyorum) Kestiğimiz bulutları bir A4 Kağıdın üzerine sonrasında çıkartacağımız için hafif yapıştırdık.

bilye4bilye3Sohbet saatimizde “Çok Hayal Kuran Çocuk” kitabını okuduk.  Üzerinde konuştuk. Ardından evden getirdiğim bilyeler (Misket) ile misket boyama ile Bulutlarımızı yapıştırdığımız kağıtlarımızı boyadık ve kuruttuk. Video Linki Çocuklar misket boyamaya bayıldılar, çok eğlendiler:)

bilyebulutSonra bulutlarımızı A4 kağıtlardan ayırıp ilkbahar köşemize astık.

bilye5 bilyehayal2  bilyehayal

A4 kağıdımızın bulutlar çıktıktan sonra kalan boyanmayan kısmına da kitaptaki çocuk misali kendi hayallerimizi çizdik.

Daha oynanacak misket oyunlarımız vardı:((( onlarda yarına kaldı:))

Bu akşam sizde Çocuklarınızla yatmadan önce hayaller kurun. (Bu aralar herkesin hayal kurmaya ihtiyacı var) Gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizi konuşun. Bugün onlar çok güzel hayaller kurdular. Ben çok mutlu oldum:))bilyeben 

Bu yazı Okuduğum Kitaplar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.