Bahar Geldi, Hoş gelsin

İşte bugün bayram, bence bütün bayramlar kadar güzel bir bayram. Yeryüzünün bayramı, mutluluğu, heyecanı…

Biz de bugün çocuklarla bayramdan, bahardan konuştuk. Kitaplar inceledik, bazılarını okuduk. bazılarını resimlerine bakarak çocuklar bize anlattı.

IMG_2768

İçimiz kıpır kıpırdı. Sonra ilkbahar ağacımızı oluşturduk. Önce ben kraft kağıdından dal ve gövdesini  duvara yapıştırdım.

Ardından sohbet saatinde konuştuğumuz gibi çocuklar baharda doğada gördükleri kelebeği, böceği, turtılı, arıyı vb. çizdi, boyadı ve kesti. Tamamen onların hayal gücü ile yaptık ve ağacımızın gövdesine, kenarlarına ve üstüne yapıştırdık.

IMG_2775 IMG_2797

Sonrasında üzerinde 3 farklı boy daire çizilmiş renkli A4 kağıdı kestiler ve arkadaşları ile kestiklerini (renklerini) değiştirdiler (paylaşma). Böylelikle yine ellerinde 3 boy daire fakat farklı renklerde daireler oldu. Onları büyükten küçüğe üstüste yapıştırdılar ve süslediler. Renk renk, desen desen… (Ağacımızda da Vasiliy Kandinskiy esintileri yok değil:))

IMG_2782  IMG_2784 IMG_2786

IMG_2800

Ağacımıza bahar çiçeklerimizi astık. Dalları ve gövdesi hariç tüm ağaç onların eseri oldu. Aynı çocuklar gibi oldu ağacımız, cıvıl cıvıl… Bitti mi bitmedi… yarın devam ediyoruz. Bakalım neler ekleyecekler ilkbahar köşelerine:)))

Bahar bayramınız mutlu olsun, umutlu olsun… Biz çocukken Kırklareli’de ateş yakar üstünden atlardık… Ah nerede o günler…:)) Ne güzel çocuklardık:)

Bahar bize umut, barış, huzur getirsin… IMG_2802

Bu yazı Uygulamalarım kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.