Tübitak Kitapları

Tubitak_kitaplari

Merhabalar

Gri, serin ve soğuk bir bahar gününde ne yapılır, kitaplar sevilir:))

En son aldığım kitaplar önce bir tek tek sevilir, bakılır, okunur, incelenir, düzenlenir.

En son bir arkadaşım vasıtası (Kitaplardan sonra daha çok seviyorum:P ) ile Tübitak kitaplarının çoğuna, toplu olarak erişme şansım oldu. Aslında hep gittiğim kitabevlerinde hatta bazen marketlerde Tübitak kitaplarına denk geliyordum ve yıllardır 1-2 alıyordum. Ama bu sefer bir hayli çok ve indirimli aldım. Ve bu da beni inanılmaz mutlu etti:))

Tübitak kitaplarının bir çok güzelliği var. Öncelikle içerikleri… Bu web sitesinde hiç bir zaman kendimi bir kitap eleştirmeni olarak yazmak için yeterli görmüyorum fakat mesleğim icabı sınıfta kullanım alanlarıma göre az çok değerlendirebiliyorum:)

Evet en son içerikleri demiştik. İçerik olarak doğa, çevre, bilim konularını ele alıyor. Bu da sınıfımızda bol bol konuştuğumuz, ele aldığımız konular demek.

Sonra çizimleri. Evet sanırım ben kitapların çizimlerine çok önem veriyorum ve Tübitak kitaplarının çizimlerini de genelde çok seviyorum.

Baskı kalitesi. Baskılar ve renkler gayet güzel kullanılıyor.

Ve tabi ki fiyatları… Tübitak kitapları bu yukarıdaki kriterler göz önüne alındığında çok uygun kalıyor. Fiyatların ortalama fiyatları 5-6 TL civarı (Ciltliler 11-12 TL)

Fakat yazmadan edemeyeceğim. Tübitak kitaplarının çoğu bildiğimiz hikaye kitaplarının akıcılığında değil. Bazen çok açıklayıcı, bazen çok tanıtıcı, bazen madde madde… (Bu sebeple çocuğunuza alırken, alacağınız kitaba göz atmanızı tavsiye ederim:))

Fotoğraftaki kitaplar genelde 2013-2012 baskıları…Yeni yıllarda basılmış kitapların yeni içerikleri nasıl bilemiyorum. Hiç 2015- 2016 baskı yeni kitaplarını almadım daha.

Kitaplardan en sevdiğin hangisi derseniz “Böyle bir kuyrukla ne yapardın?” diyebilirim.

Fotoğrafta en üstteki aynı kitaplar, Çocuk haklarını anlatan 10’lu bir seri… (Metinler biraz uzun, Küçük yaşlar sıkılabilir)

Tübitak kitaplarını kendi web sitesinden sipariş verebiliyorsunuz… https://esatis.tubitak.gov.tr/

Başka kitap satan internet sitelerinde de farklı indirim oranları ile satılıyor.

İşte böyle bir pazar günü. Gri olsada hava, benim için oldukça renkli anlayacağınız.

İyi haftalar hepimize:)) 

Bu yazı Okuduğum Kitaplar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.