Konumuz Sevgi

Değerler eğitiminde bu ay konumuz sevgi. Hımmmm çok soyut bir konu. Nasıl anlatmalı nereden başlamalı.

Bugün Sevgi hakkında ilk resimlerimizi çizerek başladık konumuzda. İlk resimlerini yaptılar ve anlattılar. bende not aldım yanlarına… İlk resimleri çizmemizdeki amaç çocukların konu hakkındaki bilgi düzeylerini öğrenmek için. Konunun sonunda son resimlerimizi de yaparak arada ki farkları görebiliyoruz:)

sevgi3

Sonrasında sohbet saatimize geçtik ve “Sevgi Canavarı” kitabımızı okuduk. Çizimleri çok güzel, içeriğinde de kendini pofuduk ülkesinde yalnız hisseden br canavarın sevgi dolu hikayesini anlatıyor:)) Kitabımızı okuduk ve üzerinde sevgi hakkında konuştuk:)

sevgi

Sonrasında çocuklara ölçme araçlarını gösterdim. Neleri nasıl ölçtüğümüzü konuştuk.

sevgi2

Sevgimiz ölçülebilir mi, gözlenebilir mi diye sordum. Maksat soyut kavramı biraz olsun somutlaştırabilmek. 🙂 Verilen cevapların ardından peki sevgimizi karşı tarafa nasıl anlatabiliriz? gösterebiliriz sorusunu cevapladık. (Ortadaki soru tabiki bu soru değil, düzeltmemişim:(()))

sevgi4

En son sanat etkinliğimizde sevgi ölçer makinamızı yapacaktık ki (yapacağız mutlaka)  malzeme yetersizliğinden yapamadık. Onun yerine 2 tüy, iki göz ve 3 ponpon ile sevgi canavarlarını ve arkadaşını yaptık. (İyiki de yaptık, pek güzel oldular:))

FullSizeRender IMG_0467

Bu hafta sevgi konusuna devam:)) bakalım daha neler çıkacak:)

Bu yazı Uygulamalarım kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.