Gizli Görevin Ardından

img_16952 haftamızı geride bırakırken pek mesut, pek bahtiyarım:))

Öğrencilerim artık ağlamıyor, iletişim kuruyorlar:)

Daha önce sizlere bahsettiğim,

okumadıysanız linki tıklayarak okuyabilirsiniz

mektupla öğrencilerimden istediğim gizli görevler sonuca ulaştı. PTT nin azizliğine uğramış bir öğretmen olarak bazı velilerim mektuplarını alamamıştı ve bu sebeple kumaşları getirememişlerdi. Zaten aslında ilk gün kumaşlarla uğraşacak halimde yoktu, olamazmış:)

Bu sebeple mektup alamayan öğrencilerime ve velilerime mektuplarını ulaştırdım ve geçen cuma gününe kadar kumaşları topladık, hafta sonu terzimize masal battaniyemizi diktirdik.

Daha önce çocuklarla tek tek kumaşları inceledik ve sahiplerini tanıdık. (Renk, desen, kalınlık, incelikten o kadar çok konuşmak isterdim kiiiii, şimdilik ilk günlerde 3 yaşla olamadı:)

Bu kumaşlarla ne yapabiliriz diye sorduğumda da bir kaç cevap haricinde cevap alamadım. Sanırım 5 yaş öğretmenliğinden sonra 3 yaşta beklentilerimizi çok yükseltmememiz gerekiyor:)) Bende Masal Battaniyesi kitabını okudum onlara.

Dediğim gibi 20 parça kumaşı 4X5 diktirdim ve sınıfa getirdim. Çocuklar çok sevdiler. Bunun artık bizim masal(Hikaye) battaniyemiz (örtümüz) olduğunu anlattım ve bu hafta hikaye kitaplarımızı bu örtünün üstünde okuduk.

Onlar mesut, ben mesut:)) Ne okuduğumu da şuracıktan yazayım. Paylaşmak üzerine kitaplar okuduk bu günlerde. Tabi ki az yazılı, bol resimli olanlarından, birazda kısaltarak ve içlerine birazda açıklamalar ekleyerek:)) Paylaşmayı bu yaşta daha çok öğrenmemiz lazım:)

fullsizerender-1 fullsizerender

Mutlu tatiller:)

Bu yazı Uygulamalarım kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.