Bugün Ne Yapacağız?

bahceMerhabalar

Çocuklar sınıfa geldiğinde her gün “Merhaba” zamanımızı gerçekleştiriyorum, gerçekleştiriyordum, son 4 yıldır:((( Bu sene 3 yaşlarla daha başlayamadım ama elbet başlayacağım:)

Merhaba vaktinde o günün başkanı tüm çocuklarla tokalaşıp günaydın diyor ve merhabalaşıyoruz. Bugün kendilerini nasıl hissettiklerini soruyorum ve biraz duygularımız ve o günkü duygularımız hakkında sohbet ediyoruz. Sonrasında çocuklarla, panomuzda devamlı asılı olan kartlarımızla o günün planlamasını yapıyoruz. Genelde ben o gün yapılacaklara göre, gideceğimiz gezilere göre ya da branş derslerimize göre kartlarımızı sıralıyorum. Ve günğn planlaması yapılmış oluyor.

Böylelikle çocuklar o gün ne yapacağımızı, nereye gideceğimizi, hangi etkinlikten sonra ne etkinlik geliyorsa onu biliyorlar ve ona göre davranıyorlar.

Benim çok işime yarıyor bu çalışma. Çocuklar üzerinde de planlama, zamanlama ve etkinliklerini zamanında gerçekleştirme anlamında çok etkili oluyor. (En sevdikleri an bahçe saati, onu astığımı görünce çok mutlu oluyorlar:)

Çocuklardan bir itirazı olan varsa gün planlamamızda oylama yaparak değişiklik yapıyoruz.

Çıktıları A4 sayfaya alıp, PVC’leyip (daha dayanıklı oluyor) giyotin ile yoksa makasla yada maket bıçağı ile ayırabilirsiniz.

Etkinliklerin altına isim yazmadım. Herkes farklı isimlendirebilir diye.

Bir de bütünleştirilmiş etkinlik olarak düşündüğümüzde bütünleştirilmiş etkinliğin içindeki etkinlik sırasını kullanabilirsiniz.

İlk linkteki yazının altına sıralamamızı yapıyorum.

Bugün ne yapacağız? dosyasını indirmek için tıklayınız.

Ne yapsak Etiket 1 dosyasını indirmek için tıklayınız.

Ne yapsak Etiket 2 dosyasını indirmek için tıklayınız.

Bugün Ne Yaptık? dosyasını indirmek için tıklayınız.

(Bugün ne yaptık? çıktısını etkinliklerimizi astığımız panonun üstüne takıyorum.)

Haydi Kolay gelsin:) 

Bu yazı Uygulamalarım kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.